Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Žmogaus teisių taryboje išreiškė paramą Sakartvelo suverenumui ir teritoriniam vientisumui

Sukurta 2021.10.07 / Atnaujinta 2021.10.07 17:04

Spalio 7 dieną Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Donatas Tamulaitis dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 48-osios sesijos bendruosiuose debatuose dėl techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo.

Bendruosiuose debatuose Lietuva išreiškė paramą Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro Sakartvele vykdomai veiklai teikiant techninę pagalbą bei teigiamai įvertino Sakartvelo bendradarbiavimą su biuru.

Lietuva priminė tvirtai remianti Sakartvelo suverenumą ir teritorinį vientisumą pagal tarptautiniu mastu pripažintas jo sienas bei paragino nedelsiant ir netrukdomai suteikti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėtojams į Rusijos okupuotus Sakartvelo regionus, nutraukti jos neteisėtą karinį buvimą Sakartvele.

Lietuva pabrėžė žmogaus teisių pažeidimų Abchazijos ir Tschinvalio/Pietų Osetijos regionuose stebėjimo ir ištyrimo, ataskaitų teikimo ir atskaitomybės mechanizmo poreikį.

Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos Jungtinių Tautų šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms ir tinkamai reaguoti į jų pažeidimus. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.