Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuviai padės užtikrinti tvarų Gruzijos miškų valdymą

Sukurta 2017.01.11 / Atnaujinta 2017.01.11 16:56
  Lietuviai padės užtikrinti tvarų Gruzijos miškų valdymą

  Europos Sąjungos delegacija Gruzijoje pranešė, kad ES Dvynių projektą „Tvaraus miškų valdymo stiprinimas Gruzijoje“ įgyvendins Lietuvos ir Vengrijos konsorciumas, atrankoje įveikęs Austrijos ir Vokietijos konsorciumo ir Graikijos projektinius pasiūlymus.

  Tai pirmas didelis ES Dvynių projektas Gruzijoje, kurio įgyvendinimui vadovaus Lietuva. 18 mėnesių Lietuvos aplinkos ministerijos, Valstybinės miškų tarnybos ir Vengrijos žemės ūkio ministerijos ekspertai  kartu su Gruzijos miškų ūkį valdančiomis valstybinėmis įstaigomis stiprins miškų priežiūrą ir apsaugą, pagal ES gerąją praktiką padės kurti ekonomiškai naudingą miškų ūkio valdymo sistemą. Projekto administravimu rūpinsis Aplinkos projektų valdymo agentūra. Projekto finansinį valdymą atliks Centrinė projektų valdymo agentūra. Europos Komisija šiam projektui įgyvendinti skiria 840 tūkstančių eurų.

  Iki šiol Gruzijoje Lietuva kaip jaunesnioji partnerė dalyvavo dviejuose ES Dvynių programos projektuose. Vadovaujant Vokietijai Lietuvos standartizacijos departamentas 2010–2012 metais stiprino Gruzijos metrologijos ir standartizacijos infrastruktūrą, o nuo 2015 metų Lietuvos valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija kartu su austrais padeda kurti nepriklausomą Gruzijos energetikos rinkos reguliavimo sistemą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 76 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 65,5 milijono eurų. Europos Komisijos 2013–2015 metų duomenimis, pagal įgyvendinamų projektų skaičių ES Dvynių programoje Lietuva yra sėkmingiausių ES šalių penketuke po Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Austrijos.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »