Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuviai su olandais padės Kosovui gerinti civilinės būklės aktų registravimo sistemą

Sukurta 2017.03.15 / Atnaujinta 2017.03.15 16:43
  Lietuviai su olandais padės Kosovui gerinti civilinės būklės aktų registravimo sistemą

  Europos Sąjungos delegacija Kosove pranešė, kad Nyderlandų ir Lietuvos konsorciumo pateiktas ES Dvynių programos projektas „Parama civilinės būklės aktų registravimui ir dokumentų saugumui Kosove užtikrinti“ laimėjo atranką.

  Šio 30 mėnesių trukmės projekto tikslas – atsižvelgiant į Europos Sąjungos standartus tobulinti Kosovo civilinės būklės aktų registravimo sistemą ir dokumentų saugumą centrinėje ir savivaldybių civilinės būklės aktų įstaigose. Projekto metu Nyderlandų savivaldybių asociacijos ir Lietuvos registrų centro ekspertai analizuos ir vertins Kosovo viešojo administravimo sektoriaus struktūrą, finansinių ir žmogiškųjų išteklių valdymo bei darbų organizavimo procesus ir Kosovo civilinės būklės registravimo įstaigoms teiks rekomendacijas strateginio planavimo, teisinės bazės tobulinimo ir personalo rengimo klausimais. Europos Komisija šiam projektui įgyvendinti skiria 2 mln. eurų.

  Tai jau ketvirtas Lietuvos institucijų projektas Kosove. Kaip jaunesniosios Vokietijos partnerės Kosove projektus įgyvendino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (2007 ir 2011) bei Lietuvos generalinė prokuratūra (2013).

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 80 ES Dvynių projektų atrankų už daugiau kaip 71,3 milijono eurų. Europos Komisijos 2014–2016 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke po Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Austrijos. Per šį laikotarpį Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičius išaugo nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »