Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuviai su ukrainiečiais bendradarbiaus ir augalininkystės saugumo klausimais

Sukurta 2016.08.05 / Atnaujinta 2016.08.05 15:48
  Lietuviai su ukrainiečiais bendradarbiaus ir augalininkystės saugumo klausimais

  Lietuva su Vokietija ir Latvija įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių programos projektą, skirtą pagal ES reikalavimus stiprinti Ukrainos augalų sveikatos kontrolę.

  Šio projekto tikslas – apsaugoti Ukrainos žmonių sveikatą ir aplinką nuo pavojų, kuriuos gali sukelti netinkamas augalų apsaugos produktų naudojimas. Dvejus metus Lietuvos valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos bei Latvijos ir Vokietijos ekspertai tobulins kontrolės ir laboratorinių tyrimų sistemas, padės kolegoms Ukrainoje kurti teisinius pagrindus, kad pagal ES standartus būtų užtikrintas augalų apsaugos produktų naudojimas. Europos Komisija projektui įgyvendinti skiria 2 milijonus eurų.

  Iš viso Lietuva jau yra laimėjusi 10 Dvynių projektų atrankų Ukrainoje. Šis projektas šiemet jau ketvirtas, laimėtas dalyvaujant Lietuvos institucijoms. 2016 m. su vokiečiais ir lenkais pradėtas valstybės sienų valdymo gerinimo projektas, su ispanais – Europos geležinkelio modelio diegimui Ukrainoje skirtas projektas. Lietuvos ir Austrijos ekspertai šiemet pradėjo bendradarbiavimą su Ukrainos ombudsmeno tarnyba jai gerinant žmogaus teisių priežiūrą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, padeda šalims paramos gavėjoms įgyvendinti reformas. Lietuva nuo 2004 m. šioje ES programoje ekspertinę paramą teikė 71-ame Dvynių projekte už daugiau nei 60,5 milijono eurų.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »