Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasada Airijoje prisijungė prie pilietinės akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Sukurta 2021.06.15 / Atnaujinta 2021.06.15 13:50
  Lietuvos ambasada Airijoje prisijungė prie pilietinės akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“

  Birželio 14 dieną Lietuvos ambasada Airijoje pirmą kartą prisijungė prie „Misija Sibiras“ organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

  Skaitymuose, kurie vėlų vakarą vyko iš ambasados kiemelio, dalyvavo jaunuoliai, gyvenantys Airijoje, jų tėvai, mokytojai, kiti aktyvūs Airijos lietuvių bendruomenės nariai. Projekte, kurį organizavo Lietuvos ambasada Airijoje kartu su Airijos ir Dublino lietuvių bendruomenėmis, dalyvavo 20  Airijos lietuvių, kurie per 50 minučių perskaitė 750 žmonių, ištremtų 1940 metų birželio mėnesį, pavardes ir likimus.

  Akcijos metu ant ambasados pastato fasado buvo rodoma  archyvinių kadrų instaliacija - geležinkelio bėgiais riedantys gyvulinių vagonų ratai ir į Sibirą deportuojamų tremtinių vaizdai.  

  Šia proga Airijos diplomatijos ir konsulinių naujienų žurnale www.diplomat.ie  buvo paskelbtas straipsnis: https://www.diplomat.ie/14839-lithuanian-commemoration-mass-deportations-1941/

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  99316_82e5886dc998588c7a46b79030a6325c.jpg

  Birželio 27 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse” organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame pasirodė daugiau nei 40 dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Islandijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

  Atstovybių naujienos »
  4.jpg

  Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  DA mokymai.png

  Balandžio 19-21 dienomis vyksta pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas, skirtas stiprinti Lietuvos diplomatinių įstaigų ir konsulinių įstaigų bendradarbiavimą su diaspora. 

  Užsienio lietuviai »
  20210413_124418.jpg

  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

  Atstovybių naujienos »
  .

  Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  17(1).png

  Balandžio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu susitiko su užsienio lietuvių bendruomenių, lituanistinių mokyklų, fondų, žiniasklaidos, kitų diasporos organizacijų atstovais. Susitikime dalyvavo 87-ių organizacijų atstovai iš 36 šalių.

  Užsienio lietuviai »