Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius JAV Senate kalbėjo apie Rusijos keliamas grėsmes

Sukurta 2017.03.08 / Atnaujinta 2017.03.08 09:27

Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas kovo 7 dieną dalyvavo JAV Senato Asignavimų komiteto Valstybės departamento, užsienio operacijų ir su tuo susijusių programų pakomitečio posėdyje. Pakomitečio pirmininko senatoriaus Lindsey Grahamo kvietimu, Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Gruzijos ambasadoriai bei Ukrainos užsienio reikalų ministras dalijosi vertinimais apie Rusijos keliamas grėsmes, papasakojo kokius darbus kiekviena šalis atlieka, siekdama sumažinti šias grėsmes ir aptarė galimą glaudesnį bendradarbiavimą su JAV.

Šio Senato pakomitečio, skirstančio lėšas JAV valstybės departamento kuruojamoms programoms, klausymų tikslas – ruošiantis 2018 metų JAV biudžeto svarstymams įvertinti Rusijos keliamas grėsmes ir suvokti lėšų, reikalingų šioms grėsmėms atremti, poreikį tiek JAV, tiek Europoje. Ypatingą senatorių susirūpinimą kelia ne tik didinamas Rusijos karinis potencialas Baltijos regione, planuojamos didelio mąsto karinės pratybos, bet ir intensyvūs Rusijos veiksmai informacinėje ir kibernetinėje erdvėse, propagandos ir dezinformacijos kampanijos. Pakomitečio nariai domėjosi, kokią įtaką Rusijos politika daro demokratinėms visuomenėms ir išreiškė įsitikinimą, kad bet kokie priešiški veiksmai negali likti be atsako. Taip pat buvo pabrėžta JAV ir Europos vienybės svarba.

Lietuvos ambasadorius pateikė pavyzdžius, kaip Rusija veikia Lietuvoje, pabrėždamas Lietuvos įsipareigojimus rūpintis ir investuoti į savo saugumą ir gynybą, didinti visuomenės atsparumą hibridinėms grėsmėms. Pagyrimo sulaukė Lietuvos darbai siekiant užtikrinti savo energetinį saugumą ir nepriklausomybę.

R. Kriščiūnas pasiūlė konkrečius projektus Lietuvos ir JAV bendradarbiavimui kovojant su propaganda, efektyviau ginantis nuo kibernetinių atakų, saugant Lietuvos, o tuo pačiu ir NATO išorines sienas. Diplomatas pažymėjo, kad JAV Kongreso finansuojamo Laisvosios Europos radijo / Laisvės radijo (RFE/RL) per Lietuvą retransliuojami signalai turėtų būti sustiprinti siekiant pateikti alternatyvią nuomonę sistemingai skleidžiamai Rusijos propagandai ir melagingoms naujienoms.

Ambasadorius taip pat išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl Astrave pažeidžiant tarptautines konvencijas statomos atominės elektrinės keliamų grėsmių.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Linas Orentas, Tadas Kubilius ir Rolandas Kriščiūnas.jpg

Birželio 25 ir 26 dienomis Lietuvos ambasadoje Vašingtone (JAV) įteikti apdovanojimai už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę užsienyje, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir kuriant gerovę Lietuvoje. Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanoti Vašingtono lietuvių bendruomenės nariai Arvydas Barzdukas ir Leonardas Linas Orentas.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
Ambasadorius.png

Birželio 12 dieną Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Rolandas Kriščiūnas dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje. Dėl COVID-19 pandemijos, skirtingai nei ankstesniais metais, šiais metais nebuvo surengtas bendras susitikimas su vainikų padėjimu prie paminklo komunizmo aukoms atminti. „Komunizmo aukų memorialinio fondas“ surengė virtualią ceremoniją, kurios metu buvo pagerbtos komunizmo aukos visame pasaulyje.

Atstovybių naujienos »
9.jpg

Birželio 6 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu ir Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Baranovskiu pasitiko pirmąjį Baltarusijai skirtą JAV naftos krovinį Klaipėdoje.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »

Gegužės 20 dieną Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą skirti 100 tūkst. eurų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos valstijai. Už skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės šios valstijos medikams bei kitų kasdien žmonių gyvybes gelbėjančių tarnybų darbuotojams.

Dvišaliai santykiai »
DSC_3924.jpg

Gegužės 4 dieną vaizdo konferencijos metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Amerikos prekybos rūmų nariais aptarė Lietuvos ir JAV ekonominius santykius, tarptautinės ir regioninės politikos ir prekybos aktualijas, taip pat pristatė Vyriausybės priemones kovojant su COVID-19, karantino švelninimo ir šalies sienų atvėrimo etapus. Pokalbio dalyviai domėjosi saugumo situacija regione, dezinformacijos plitimu pasinaudojant COVID -19 krize ir kaip tai gali paveikti verslo aplinką.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

Balandžio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephenu Biegunu telefonu aptarė saugumo iššūkius, keliamus tiek konvencinių, tiek naujųjų grėsmių, kaip pasaulinė COVID-19 krizė.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »