Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos ekspertai rems Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos darbą

Sukurta 2016.02.04 / Atnaujinta 2016.02.04 09:23
  Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos ekspertai rems Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos darbą

  Lietuva kartu su Lenkija ir Vokietija, kaip vyresniąja partnere, laimėjo Europos Sąjungos Dvynių programos atranką ir įgyvendins projektą „Parama Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybai naudojant informacinių technologijų sprendimus kelionės dokumentų patikroje ir identifikuojant vogtas motorines transporto priemones“.

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos Sienos kontrolės organizavimo valdybos šiame dvejų metų trukmės projekte pagrindinį dėmesį skirs nelegalios migracijos užkardymo ir klastotų dokumentų nustatymo klausimams. Projektui įgyvendinti numatytas 1,3 milijono eurų Europos Komisijos finansavimas.

  Tai jau septinta Lietuvos laimėta ES Dvynių programos atranka Ukrainoje nuo 2010 metų. Lietuvos institucijos su ukrainiečiais patirtimi jau dalijosi teismų darbo efektyvumo, komercinio kelių transporto saugos standartų, žemės ūkio paskirties žemės rinkos skaidrumo, valstybinės sienos apsaugos ir muitinės bendradarbiavimo, sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių taikymo ir antimonopolinio komiteto institucijų gebėjimų stiprinimo klausimais. Paskutinės trys atrankos laimėtos 2015 metais.

  Europos Komisijos finansuojama Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 61 Dvynių projektų atranką už daugiau nei 50 milijonų eurų. 2015 metais Lietuvos institucijos laimėjo 12 atrankų uš daugiau nei 9 mln. eurų. Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

  Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »