Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos parama ambicingai Moldovos prezidentės reformų programai

Sukurta 2021.02.25 / Atnaujinta 2021.02.25 16:45
   Lietuvos parama ambicingai Moldovos prezidentės reformų programai
   Lietuvos parama ambicingai Moldovos prezidentės reformų programai
   Lietuvos parama ambicingai Moldovos prezidentės reformų programai
   Lietuvos parama ambicingai Moldovos prezidentės reformų programai
   Lietuvos parama ambicingai Moldovos prezidentės reformų programai

   Vasario 25 dieną, pirmojo vizito Moldovoje metu, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Kišiniove susitiko su šalies prezidente Maia Sandu ir kitais aukščiausiais politiniais pareigūnais. Susitikime su Moldovos prezidente aptarti dvišalių santykių klausimai, politinė situacija šalyje, europinės integracijos darbotvarkė, reformų procesas Moldovoje, pandemijos ir vakcinacijos bei kiti tarptautinės politikos klausimai.

   Ministras G. Landsbergis išreiškė Lietuvos paramą ambicingai prezidentės reformų programai, kuri gavo aiškų Moldovos žmonių paramos mandatą. „Remiame reformų iniciatyvas ir esame pasirengę tęsti paramą Moldovai jos europinės integracijos kelyje“, - teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Susitikime su Moldovos užsienio reikalų ir europinės integracijos ministru Aureliu Ciocoi, kuris laikinai vykdo Moldovos Ministro Pirmininko pareigas, aptarta Lietuvos ir Moldovos santykių darbotvarkė, Rytų partnerystės, Padnestrės, pandemijos valdymo ir kiti aktualūs klausimai. G. Landsbergis paragino tęsti būtinų struktūrinių reformų – kovos su korupcija, teismų nepriklausomybės užtikrinimo, finansinės ir verslo aplinkos gerinimo, Asociacijos susitarimo su Europos Sąjunga (ES) įgyvendinimą. „Labai svarbu, kad Moldova pasiektų esminę pažangą, įgyvendindama ES-Moldovos Asociacijos susitarime prisiimtus įsipareigojimus, ir vykdytų reformas, kurios teiktų apčiuopiamą naudą Moldovos žmonėms“, – pažymėjo ministras.

   Pokalbyje taip pat buvo aptartas pasirengimas Europos Sąjungos Rytų partnerystės vadovų susitikimui, pažymėta, kad abi šalis jungia siekis patvirtinti ambicingą ilgalaikę Rytų partnerystės darbotvarkę bei suteikti laipsniškos integracijos į ES Vidaus rinką perspektyvą asocijuotoms partnerėms.

   Susitikime taip pat buvo akcentuota, kad Lietuva yra viena iš aktyviausių ES šalių narių, besidalinančių savo reformų ir transformacijos patirtimi. Lietuvos užsienio reikalų ministras patvirtino pasiryžimą toliau teikti ekspertinę paramą Moldovai aktualiose srityse. G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuvos ambasada Kišiniove vykdo NATO kontaktinės ambasados funkcijas ir paragino reformoms išnaudoti bendradarbiavimo su NATO instrumentų teikiamas galimybes.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   NATO siunta 2.jpg

   Vasario 24 dieną Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas Moldovos atstovams perdavė NATO humanitarinį krovinį, susidedantį iš 25 000 vienkartinių biologinės apsaugos kostiumų.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija sveikina Moldovos žmones, laisvai išreiškusius savo politinę valią sekmadienį įvykusiuose Moldovos prezidento rinkimuose.

   Dvišaliai santykiai »
   Moldova4.jpg

   Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Olegą Tuleą ir visus Moldovos žmones.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_3201.jpg

   Liepos 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko nuotolinės Lietuvos ir Moldovos politinės konsultacijos. Konsultacijų metu aptarti dvišaliai santykiai, reformų procesas Moldovoje, Moldovos ir Europos Sąjungos (ES) santykiai, Rytų partnerystės iniciatyva bei kovos su COVID-19 pandemijos patirtis abejose valstybėse.

   Dvišaliai santykiai »