Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ryšių reguliavimo tarnyba vadovaus stiprinant Gruzijos elektroninių ryšių reguliavimo sistemą

Sukurta 2017.02.27 / Atnaujinta 2017.02.27 14:20
  Lietuvos ryšių reguliavimo tarnyba vadovaus stiprinant Gruzijos elektroninių ryšių reguliavimo sistemą

  Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos konsorciumas laimėjo atranką ir įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių programos projektą, skirtą Gruzijos telekomunikacijų reguliavimo sistemai modernizuoti.

  Vadovaujant Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybai projektą įgyvendins Lietuvos ryšių reguliuotojo, Vokietijos ūkio ir energetikos ministerijos bei Lenkijos elektroninių komunikacijų tarnybos ekspertų pajėgos. Beveik dvejus metus trijų ES šalių ekspertų komanda padės tobulinti Gruzijos elektroninių ryšių sektoriaus teisinį reglamentavimą, modernizuoti ir plėsti reguliavimą, skatins operatorių konkurenciją elektroninių ryšių rinkose, tobulins radijo dažnių skirstymo metodikas, stiprins Gruzijos reguliuotojo gebėjimus valdyti internetą ir užtikrinti tinklų saugumą. Projektą administruos Centrinė projektų valdymo agentūra. Europos Komisija projektui įgyvendinti skiria 1,3 mln. eurų.

  Tai jau antras Lietuvos vadovaujamas ilgalaikis Dvynių projektas Gruzijoje: 2016 m. pabaigoje gruzinai Lietuvos ir Vengrijos konsorciumui patikėjo miškų valdymui gerinti skirtą projektą. Ankstesniuose projektuose Lietuva dalyvavo kaip jaunesnioji partnerė: 2015–2016 m. Lietuvos valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija su austrais padėjo gruzinams diegti nepriklausomą energetikos rinkos reguliavimo sistemą, o 2010–2012 m. Lietuvos standartizacijos departamentas konsorciume su Vokietija stiprino Gruzijos metrologijos ir standartizacijos infrastruktūrą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 79 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 69,3 milijono eurų. Europos Komisijos 2014–2016 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke po Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Austrijos. Per šį laikotarpį Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų atrankų skaičius išaugo nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 metais.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »