Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Madride iškilmingai paminėtos ATR Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osios metinės

Sukurta 2021.05.10 / Atnaujinta 2021.05.10 11:37
  Madride iškilmingai paminėtos ATR Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osios metinės

  Gegužės 7 dieną Lietuvos ambasada Ispanijoje kartu Lenkijos ambasada Madrido teatre surengė iškilmingą renginį, paminint abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-ąsias metines.

  Koncerto metu pasirodė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtinė, sopranas Katerina Tretjakova ir pianistas Ricardo Estrada, kurie atliko Lietuvos ir Ispanijos autorių kūrinius, bei lenkų ir ispanų flamenko teatras „Tablao Chopin”, kurio metu skambėjo lenkų kompozitoriaus ir pianisto Frederiko Šopeno kūriniai.

  „Simboliška šį jubiliejų minėti Ispanijoje, kuri, kartu su Abiejų Tautų Respublika, šimtmečius buvo didžiausios valstybės skirtinguose Europos pakraščiuose, gynė jos sienas, vertybes ir gyvenimo būdą bei padarė didžiulę įtaką visam kontinentui. Idėjos, atkeliavusios į Lietuvą,  kartu su ispanų jėzuitais ir humanistais kaip Petras Roizijus nugulė ir į šį dokumentą. Gegužės 3-iosios konstitucija, įkvėpusi mūsų tautas atkurti nepriklausomybę XX amžiaus pradžioje, ir šiandien mus skatina ginti laisvės ir demokratijos vertybes”, – sveikinimo kalboje pažymėjo Lietuvos ambasados Ispanijoje ministras patarėjas Dainius Žikevičius.

  Renginyje dalyvavo Ispanijos kongreso pirmininkė Meritxell Batet, Ispanijos užsienio reikalų ministerijos atstovai, Madride reziduojančių užsienio šalių ambasadų ir tarptautinių organizacijų atstovai, Lietuvos ir Lenkijos bendruomenių nariai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG-20210426-WA0019.jpg

  Balandžio 26 dieną Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem netoli Albasetės miesto esančioje Ispanijos karinių oro pajėgų bazėje „Los Llanos“ išlydėjo Ispanijos karius į aviacijos bazę Šiauliuose, kur jie perims NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

  Atstovybių naujienos »
  PSX_20210419_121640.jpg

  Balandžio 19 dieną Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem susitiko su Ispanijos Senato pirmininke Pilar Llop Cuenca.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_6292.jpg

  Balandžio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčia Ispanijos užsienio, Europos Sąjungos (ES) reikalų ir bendradarbiavimo ministre Arancha González Laya. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius santykius, saugumo situaciją regione, aktualiausius ES ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Balandžio 7 dieną Vilniuje lankysis Ispanijos užsienio, Europos Sąjungos (ES) reikalų ir bendradarbiavimo ministrė Arancha González Laya. Susitikime su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu planuojama aptarti dvišalius santykius, saugumo situaciją regione, aktualiausius ES ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  WTO.jpg

  Sausio 18-19 dienomis Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Lyra Puišytė-Bostroem dalyvavo Madride surengtoje Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Vykdomosios tarybos (VT) 113-ojoje sesijoje. Diskusijų metu šalių atstovai aptarė COVID-19 pandemijos iššūkius turizmo sektoriui ir galimas priemones, siekiant spartesnio turizmo atsigavimo. Lietuvos ambasadorė pabrėžė poreikį konsoliduoti PTO pastangas, padedant atsigauti turizmo sektoriui bei stiprinti daugiašališkumą ir darniojo turizmo vizijos įgyvendinimą.

  Atstovybių naujienos »