Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Rygoje

Sukurta 2021.11.30 / Atnaujinta 2021.11.30 08:16
  Ministras G. Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Rygoje

  Lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Rygoje, Latvijoje.

  Susitikime bus aptarti agresyvūs Rusijos veiksmai, įskaitant karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, Baltarusijos hibridinė operacija prie Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos sienų. Ministrai diskutuos dėl tolesnių NATO gynybos ir atgrasymo priemonių bei paramos Rusijos spaudimą patiriantiems partneriams, aptars situaciją Afganistane ir Vakarų Balkanuose.

  Ministrai taip pat diskutuos apie NATO strateginės koncepcijos atnaujinimą, pagrindinių grėsmių atspindėjimą ir ilgalaikę Aljanso adaptaciją prie kintančios strateginės aplinkos gairių.

  Rygoje taip pat rengiamas susitikimas su NATO šalių kandidačių, Sakartvelo ir Ukrainos, atstovais, kurio metu bus apsikeista nuomonėmis apie saugumo situaciją Juodosios jūros regione ir bendradarbiavimo stiprinimą.

  Ministras G. Landsbergis taip pat aptars dvišalio bendradarbiavimo ir saugumo politikos klausimus susitikimuose su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu, Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretore Liz Truss,  Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jeanu-Yvesu Le Drian, Norvegijos užsienio reikalų ministre Anniken Huitfeldt ir Islandijos užsienio reikalų ministre Þórdís Kolbrún R. Gylfadóttir.