Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus neformaliame užsienio reikalų ministrų susitikime Lisabonoje

Sukurta 2021.05.25 / Atnaujinta 2021.05.25 20:37

Gegužės 26-27 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Lisabonoje (Portugalija) dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų (Gymnich) susitikime, kurį rengia šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Portugalija.

Susitikime ministrai daug dėmesio skirs įšaldytiems konfliktams Rytų partnerystės regione, tarsis dėl didesnio ES vaidmens, siekiant ilgalaikių ir tvarių sprendimų, ypač turint omenyje dabartinę geopolitinę situaciją regione.

Lietuvos užsienio reikalų ministras ketina iškelti savalaikio ES atsako klausimą dėl naujausio įvykio Rytų kaimynystėje – beprecedenčio priverstinio civilinio lėktuvo Minske nutupdymo, sukėlusio didžiulę grėsmę lėktuvo keleiviams ir civilinei aviacijai.

„Pastarosiomis dienomis visų dėmesys sutelktas į Baltarusiją, tačiau negalime nepastebėti destruktyvaus Rusijos vaidmens Rytų kaimynystėje, visuose regiono įšaldytuose konfliktuose. Nors Rusija pristato save kaip mediatorę, iš tiesų ji yra šių konfliktų dalis ir iniciatorė, siekianti bet kuria kaina išlaikyti savo įtaką regione. Todėl kaip atsvarą, būtina sustiprinti ES vaidmenį Rytų kaimynystės šalyse“, – sakė G. Landsbergis, prieš vykdamas į neformalią ES Užsienio reikalų tarybą.

Ministrų susitikime taip pat bus kalbama apie ES Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją ir ES-Afrikos santykius. ES užsienio reikalų ministrai susitiks su Jordanijos kolega Aymanu Safadiu, su kuriuo aptars situaciją Artimuosiuose Rytuose bei taikos ir stabilumo regione užtikrinimo galimybes.