Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras Gabrielius Landsbergis pirmą kartą susitiko su užsienio lietuvių organizacijų lyderiais

Sukurta 2021.04.13 / Atnaujinta 2021.04.13 13:11
  Ministras Gabrielius Landsbergis pirmą kartą susitiko su užsienio lietuvių organizacijų lyderiais

  Balandžio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu susitiko su užsienio lietuvių bendruomenių, lituanistinių mokyklų, fondų, žiniasklaidos, kitų diasporos organizacijų atstovais. Susitikime dalyvavo 87-ių organizacijų atstovai iš 36 šalių.

  „Džiaugiuosi galėdamas susitikti su jumis – lietuviškų organizacijų pasaulyje atstovais. Kiekvieno jūsų indėlis į lietuvybės puoselėjimą, ryšių tarp užsienyje šiuo metu gyvenančių tautiečių ir Lietuvos stiprinimą yra matomas ir vertinamas. Šio susitikimo dalyvių ir jų atstovaujamų organizacijų gausa rodo, koks yra didelis diasporos potencialas“, – sveikindamas susitikimo dalyvius sakė ministras, pažymėdamas XVIII Vyriausybės skiriamą itin didelį dėmesį ryšių su diaspora stiprinimui.

  Įgyvendinant šios Vyriausybės programą, prioritetas teikiamas pilietiškumo ir ryšio su Lietuva stiprinimui sprendžiant pilietybės išsaugojimo klausimą, geresniam teikiamų konsulinių paslaugų  pasiekiamumui, lituanistinio ugdymo užsienyje paramai ir plėtrai, diasporos įtraukimui į Lietuvos gyvenimą. Taip pat svarbus ir grįžimo į Lietuvą klausimas – tiek ir gyventi, dirbti, mokytis, tiek ir čia investuoti, pradėti verslą, kartu su kolegomis Lietuvoje vykdyti mokslinę ar kitą profesinę veiklą.

  Susitikimo metu Ministras atsakė į dalyvių užduotus klausimus, kurių daugiausiai sulaukta lituanistinio švietimo, pilietybės išsaugojimo, grįžimo į Lietuvą temomis. Sutarta susitikimus atskiromis diasporai aktualiomis temomis organizuoti reguliariai, kelis kartus per metus.

  Užsienio reikalų ministerija yra „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programos koordinatorė. Programą šiuo metu įgyvendina virš 20 valstybės institucijų ir įstaigų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  99316_82e5886dc998588c7a46b79030a6325c.jpg

  Birželio 27 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse” organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame pasirodė daugiau nei 40 dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Islandijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

  Atstovybių naujienos »
  1.jpg

  Birželio 14 dieną Lietuvos ambasada Airijoje pirmą kartą prisijungė prie „Misija Sibiras“ organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

  Atstovybių naujienos »
  4.jpg

  Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  DA mokymai.png

  Balandžio 19-21 dienomis vyksta pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas, skirtas stiprinti Lietuvos diplomatinių įstaigų ir konsulinių įstaigų bendradarbiavimą su diaspora. 

  Užsienio lietuviai »
  20210413_124418.jpg

  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

  Atstovybių naujienos »
  .

  Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »