Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministro G. Landsbergio sveikinimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą proga

Sukurta 2022.05.01 / Atnaujinta 2022.05.01 07:49

Šiandien švenčiame 18 Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metų. Per tuos metus tapome politiškai ir ekonomiškai stipria, šiuolaikiška valstybe, kurios balsas vis labiau girdimas, į jį įsiklausoma ne tik regione, bet ir didžiosiose pasaulio politikos arenose. Ne tik naudojamės demokratinių laisvių ir teisių erdvės bei stipriausios pasaulio ekonominės sąjungos teikiamais privalumais, bet ir patys aktyviai kuriame ateities Europą, atvirą visiems, kas išpažįsta bendrąsias vertybes ir principus.

Šiandien mes kaip niekad esame tikri, kad stojimas į Europos Sąjungą buvo teisingas istorinis žingsnis, svarbus vertybinis Lietuvos žmonių pasirinkimas. Šis sprendimas įrodė Lietuvos žmonių gebėjimą susitelkti istorinio lūžio momentais, o sėkminga mūsų valstybės transformacija įkvėpė ir kitas tautas, gerbiančias europietiškas vertybes ir siekiančias laisvės.

Europinės krypties pasirinkimą dar 2013 metais patvirtino ir Ukraina. Šios šalies žmonės šiuo metu herojiškai gina ne tik savo šalį, savo suverenumą ir laisvę, bet ir svarbiausias europietiškas vertybes.

Karas Ukrainoje – tai žūtbūtinė kova dėl demokratiškos Europos ateities, o kartu ir skaudus priminimas Europai, kad laisvė ir taika nėra duotybė. Tai mūsų visų kasdienis darbas ir atsakomybė. Todėl šiandien yra itin svarbu, kad Ukraina savo kovoje nebūtų viena. Ukrainai reikia ne tik konkrečios visapusės paramos, bet ir aiškaus Europos Sąjungos įsipareigojimo suteikti jai ES kandidatės statusą. Gyvybes dėl laisvės aukojantiems ukrainiečiams tai būtų aiški ir viltį teikianti žinia, kad Ukrainos vieta yra ES šeimoje.

Džiaugiuosi, kad šiuo klausimu Lietuvoje nėra abejojančių. Mūsų nuoširdi ir nuosekli parama Ukrainai, taip pat už laisvę ir demokratiją kovojantiems Baltarusijos, Moldovos ir Sakartvelo žmonėms, pateisina mūsų turimą jau ,,pilnametės“ ir visateisės valstybės – Europos Sąjungos narės – vardą.

Su artėjančia Europos diena!