Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

NATO ministrų susitikime – dėmesys transatlantiniam ryšiui, atgrasymui bei gynybai

Sukurta 2021.03.24 / Atnaujinta 2021.03.24 16:34

Kovo 23-24 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje (Belgijoje), kuriame ministrai aptarė Aljanso adaptaciją, atsaką į destabilizuojančius Rusijos veiksmus, situaciją Afganistane bei saugumo situaciją regione.

Pasak G. Landsbergio, atsižvelgiant į dinamiškai kintančią saugumo aplinką, būtinas  strateginis NATO planavimas dešimtmečiams į priekį. Pasak ministro, turime padaryti viską, kad Aljansas ir toliau užtikrintų taiką ir saugumą milijardui gyventojų. 

„Lietuva remia NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo „NATO 2030“ pasiūlymus, stiprinančius NATO kolektyvinę gynybą, politines konsultacijas, atsparumą bei modernizaciją. Aljansas turi labiau remti mūsų artimiausius partnerius ir draugus Ukrainoje bei Gruzijoje“, – sakė G. Landsbergis.

Vieningas Vakarų atsakas į agresyvų Rusijos elgesį ir grėsmę euroatlantiniam saugumui buvo aptartas bendroje sesijoje su Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos Vyriausiuoju įgaliotiniu Josepu Borrelliu.  Susitikimuose pabrėžta, jog svarbu įdėmiai stebėti augančią Rusijos karinę grėsmę NATO kaimynystėje, įskaitant gilėjančią Rusijos ir Baltarusijos karinę integraciją.

NATO, tęsdama adaptaciją, turi įgyvendinti jau sutartus sprendimus dėl gynybos ir atgrasymo priemonių Baltijos regione. Anot G. Landsbergio, Lietuva yra atvira dialogui NATO-Rusijos taryboje, tačiau atviras ir konstruktyvus dialogas galimas tik pasikeitus Rusijos elgesiui.

Ministras G. Landsbergis kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais taip pat susitiko su JAV Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu. Šio susitikimo metu aptartas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas saugumo srityje, NATO atgrasymo ir gynybos priemonių stiprinimas bei tolesnė parama Rytų partneriams. „Turime stiprinti demokratinio pasaulio vertybines pozicijas, telkdami sąjungininkų atsaką į autoritarinių režimų agresyvėjimą. Turime siekti pažangos žmogaus teisių ir demokratijos klausimais“, – teigė G. Landsbergis.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
210414e-004.jpg

Balandžio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir  krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo neeiliniame nuotoliniame NATO užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

Balandžio 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis telefoninio pokalbio su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu metu aptarė provokacinius Rusijos veiksmus, telkiant karines pajėgas pasienyje su Ukraina ir nelegaliai aneksuotame Krymo pusiasalyje.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 23-24 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje (Belgijoje).

NATO ir tarptautinis saugumas »
NATO siunta 2.jpg

Vasario 24 dieną Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas Moldovos atstovams perdavė NATO humanitarinį krovinį, susidedantį iš 25 000 vienkartinių biologinės apsaugos kostiumų.

NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
Su J. Stoltenbergu.jpg

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankėsi NATO būstinėje Briuselyje (Belgija), kur susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir NATO Karinio komiteto pirmininku aviacijos maršalu seru Stuartu Peachu.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 13 dieną Šiaurės Atlanto Tarybos Organizacijos (NATO) posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas  ambasadorius Deividas Matulionis informavo sąjungininkus apie Rusijos veiksmus prieš Lietuvos teisėsaugos pareigūnus, tyrusius ir nagrinėjusius Sausio 13-osios bylą, bei paprašė sąjungininkų solidarumo.

NATO ir tarptautinis saugumas »