Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

NATO ministrų susitikimo darbotvarkėje – Afganistanas, aljanso pasirengimas ateities iššūkiams ir atsakas į Rusijos keliamas grėsmes

Sukurta 2021.03.22 / Atnaujinta 2021.03.22 19:01

Kovo 23-24 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje (Belgijoje).

Pirmojoje susitikimo sesijoje ministrai aptars padėtį Afganistane, kur NATO vykdo misiją „Tvirta parama“ ir diskutuos dėl tolesnių bendrų pastangų, kurios padėtų užtikrinti tvarią taiką šioje šalyje. Šios sesijos metu ministrai taip pat aptars tolesnį NATO ir Artimųjų Rytų bei Šiaurės Afrikos regiono partnerių bendradarbiavimą.

Antrojoje susitikimo sesijoje bus pristatyti NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pasiūlymai dėl „NATO 2030“ proceso. Šiais pasiūlymais siekiama sutvirtinti NATO, kaip kolektyvinės gynybos organizacijos ir pagrindinio transatlantinių konsultacijų saugumo klausimais forumo, politinį vaidmenį, pagerinti NATO atsaką į grėsmes, nestabilumą NATO kaimynystėje ir kitus kylančius iššūkius.

Antrą susitikimo dieną ministrų diskusijos bus skirtos Rusijos keliamoms grėsmėms aptarti. Sąjungininkai kartu su NATO partnerėmis Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos Vyriausiuoju įgaliotiniu Josepu Borrelliu diskutuos apie augantį Rusijos karinį aktyvumą, kibernetines atakas, skleidžiamą dezinformaciją ir kišimąsi į rinkimų procesus. Susitikimo dalyviai tarsis dėl bendro efektyvaus ir vieningo atsako, aptars NATO-Rusijos dialogo galimybes.

Renginio paraštėse ministras G. Landsbergis kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais susitiks su JAV Valstybės sekretoriumi Anthony  Blinkenu. Šio susitikimo metu bus aptartas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas saugumo srityje, NATO atgrasymo ir gynybos priemonių stiprinimas, globalios pastangos, ginant demokratines vertybes, ir parama Rytų partneriams.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
210414e-004.jpg

Balandžio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir  krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo neeiliniame nuotoliniame NATO užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

Balandžio 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis telefoninio pokalbio su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu metu aptarė provokacinius Rusijos veiksmus, telkiant karines pajėgas pasienyje su Ukraina ir nelegaliai aneksuotame Krymo pusiasalyje.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 23-24 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje (Belgijoje), kuriame ministrai aptarė Aljanso adaptaciją, atsaką į destabilizuojančius Rusijos veiksmus, situaciją Afganistane bei saugumo situaciją regione.

Daugiašaliai santykiai »
NATO siunta 2.jpg

Vasario 24 dieną Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas Moldovos atstovams perdavė NATO humanitarinį krovinį, susidedantį iš 25 000 vienkartinių biologinės apsaugos kostiumų.

NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
Su J. Stoltenbergu.jpg

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankėsi NATO būstinėje Briuselyje (Belgija), kur susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir NATO Karinio komiteto pirmininku aviacijos maršalu seru Stuartu Peachu.

Daugiašaliai santykiai »

Sausio 13 dieną Šiaurės Atlanto Tarybos Organizacijos (NATO) posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas  ambasadorius Deividas Matulionis informavo sąjungininkus apie Rusijos veiksmus prieš Lietuvos teisėsaugos pareigūnus, tyrusius ir nagrinėjusius Sausio 13-osios bylą, bei paprašė sąjungininkų solidarumo.

NATO ir tarptautinis saugumas »