Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje vyko diskusija apie Lietuvos ir Prancūzijos vaidmenį Europoje

Sukurta 2021.01.14 / Atnaujinta 2021.01.14 15:59
  Paryžiuje vyko diskusija apie Lietuvos ir Prancūzijos vaidmenį Europoje

  Sausio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

  Ambasadorius pristatė pagrindinius Lietuvos užsienio politikos prioritetus ir tikslus, pabrėždamas glaudaus bendradarbiavimo su viena svarbiausių Lietuvos europinių partnerių – Prancūzija – svarbą jų įgyvendinimui.

  „Inovacijos, kibernetinis saugumas, energetinė nepriklausomybė, klimato kaita, kova su dezinformacija – tai sritys, kuriose Lietuva su Prancūzija gali kartu prisidėti prie stipresnės Europos kūrimo“, – teigė N. Aleksiejūnas. Lietuvos atstovas taip pat pasidžiaugė prieš keletą mėnesių vykusiu Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono vizitu į Lietuvą, kuris leido apibrėžti tolesnes dvišalio ir europinio bendradarbiavimo gaires.

  Politikos mokslų studentai aktyviai domėjosi ne tik Lietuva, jos istorija, Sausio 13-osios įvykiais,  ekonomine situacija, turizmo galimybėmis, bet ir Lietuvos patirtimi kibernetinio saugumo srityje, šalies pozicija dėl Rusijos, energetine nepriklausomybe, bendradarbiavimu tarp Baltijos šalių, taip pat kėlė klausimus dėl Europos saugumo stiprinimo.

  Diskusiją organizavo HEIP studentus vienijanti asociacija „Theatrum Mundi“ kartu su Lietuvos ambasada Paryžiuje.

  1899 metais Paryžiuje įkurta HEIP yra viena seniausių privačių aukštųjų tarptautinių santykių ir politikos mokslų mokyklų Prancūzijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1-50260.jpg

  Kovo 18 dieną Europos kosmoso agentūros (EKA) taryba galutinai pritarė, kad Lietuvai būtų suteikiamas asocijuotos narystės statusas. Lietuvai skirtoje ceremonijoje Paryžiuje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir naujasis EKA generalinis direktorius Josefas Aschbacheris.

  Atstovybių naujienos »
  97450_b9c59dbbcd61ca4b526115eed15b4433.jpg

  Vasario 3 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė virtualų seminarą, skirtą stiprinti Lietuvos-Prancūzijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

  Atstovybių naujienos »
  2HKHTQ~C.JPG

  Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
  1.JPG

  Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  201204 Kaledos Lietuvos ambasados Paryziuje 850_5764 Photo Ludo Segers _2.jpg

  Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene ir Prelato Jono Petrošiaus lituanistine mokykla surengė Prancūzijos lietuvių Kalėdas.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_2883.jpg

  Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »