Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda

Sukurta 2021.05.03 / Atnaujinta 2021.05.03 16:26
   Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda
   Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda
   Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda
   Prahoje atidaryta Gegužės 3 d. Konstitucijai skirta paroda

   Gegužės 3 dieną vienoje iš pagrindinių Prahos (Čekija) aikščių atidaryta lauko paroda „Abiejų Tautų Respublika. Europos pirmosios konstitucijos istorija, skirta paminėti Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-ąsias metines.

   „Ši paroda ne tik primena svarbų Europos istorijos įvykį, bet ir parodo, kad laisvė, solidarumas bei kitos Gegužės 3-osios vertybės aktualios ir  šių dienų kontekste“, – sakė Lietuvos ambasadorius Čekijoje Laimonas Talat-Kelpša.

   Prahos Vinohradų rajone 1896 metais įkurtoje Jurgio iš Podiebradų aikštėje dvi savaites bus eksponuojama dvylika stendų čekų kalba, pristatančių Abiejų Tautų Respublikos susikūrimo aplinkybes, svarbiausius jos pasiekimus, asmenybes, kultūrinį ir politinį palikimą.

   Paroda gausiai iliustruota to meto svarbiausių dokumentų, meno kūrinių reprodukcijomis, žemėlapiais ir heraldikos simboliais. Netrūksta ir dabartinių Lietuvos ir Lenkijos miestų, architektūros paminklų nuotraukų, kurios, organizatorių manymu, paskatins parodos lankytojus apsilankyti Lenkijoje bei Lietuvoje.

   Parodos  autorius – Čekijos Respublikos Mokslų akademijos Istorijos instituto mokslininkas Janas Květina.

   Atidaryme dalyvavo Čekijos užsienio reikalų viceministrė Michaela Marksová Tominová, Prahos 3-osios apygardos meras Jiržis Ptačekas, parlamentarai, diplomatai, Čekijoje gyvenantys lenkai, lietuviai ir baltarusiai. Parodą organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas Prahoje ir Sviatlanos Cichanouskajos biuras Vilniuje.

   Paroda bus eksponuojama iki gegužės 14 dienos. Mažėjant susirgimų ir gerėjant situacijai, Čekijos vyriausybė atlaisvina iki šiol buvusius ribojimus, todėl tikimasi, kad parodą aplankys tūkstančiai miestiečių.

    

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_9167.jpg

   Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.

   Kultūros renginiai »
   amb.jpg

   Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Nyderlanduose Vidmantas Purlys ir Marcinas Czepelakas atidarė bendrą parodą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_8525.jpg

   Balandžio 26 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Čekijos kolega Jakubu Kulháneku. Pokalbio metu trys Baltijos šalys dar kartą patvirtino visišką solidarumą su Čekija

   Suvalkai1.jpg

   Balandžio 22 dieną Lietuvos Konsulato Seinuose  vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Suvalkų (Lenkija) miesto prezidentu Czesławu Renkiewicziumi.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Balandžio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »