Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Skelbiamas 2021 metų Baltų apdovanojimo konkursas

Sukurta 2021.04.15 / Atnaujinta 2021.04.15 06:59
  Skelbiamas 2021 metų Baltų apdovanojimo konkursas

  Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos skelbia konkursą 2021 metų Baltų apdovanojimui gauti.

  Baltų apdovanojimu bus įvertinti pasiekimai ir indėlis šiose srityse:  lietuvių literatūros vertimas į latvių kalbą arba latvių literatūros į lietuvių kalbą, lietuvių kalbos mokymas ir puoselėjimas Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo tyrimai, tiriamoji žurnalistika apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą ir turizmą.

  Baltų apdovanojimo taisyklės numato, kad jis gali būti teikiamas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

  Kandidatūras apdovanojimui galima pateikti iki 2021 m. birželio 30 d.

  Sprendimą dėl laimėtojo žiuri priims 2021 m. rugpjūtį. Baltų apdovanojimo laimėtojas bus paskelbtas rudens pradžioje. Apdovanojimą įteiks Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Lietuvoje surengtoje ceremonijoje.

  Baltų apdovanojimas yra 3000 eurų suma, kurią lygiomis dalimis skirs Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos. Apdovanojimo žiuri sudaro abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų atstovai ir kalbotyros, literatūros ir istorijos ekspertai.

  Pirmasis Baltų apdovanojimas buvo simboliškai paskirtas 2018 metais, kai Lietuva ir Latvija šventė savo šimtmečius, jį gavo kalbininkė profesorė Laimutė Baluodė. 2019 m. apdovanojimą gavo Alvydas Butkus ir 2020 m. apdovanojimas buvo įteiktas Alberts Sarkanis.

  Paraiškos forma kartu su kandidato iš Lietuvos gyvenimo aprašymu anglų kalba turi būti pateikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijai elektroniniu paštu [email protected] arba paštu adresu J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius su nuoroda „Baltų apdovanojimas“. Kandidatai iš Latvijos tokius pat dokumentus pateikia Latvijos užsienio reikalų ministerijai elektroniniu paštu [email protected] arba paštu adresu K.Valdemara iela 3, Riga, LV-1395 su nuoroda „Baltų apdovanojimas“.

  Daugiau informacijos teirautis Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu +370 63005962 arba Latvijos Užsienio reikalų ministerijoje elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu +371 6 7016 201.

  Baltų apdovanojimo taisykes ir paraiškos formą galite peržiūrėti čia.