Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje

Sukurta 2021.02.03 / Atnaujinta 2021.02.03 14:41
   Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje
   Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje
   Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje

   Vasario 3 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė virtualų seminarą, skirtą stiprinti Lietuvos-Prancūzijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

   „Dinamiška inovacijų sistema bei išskirtiniais talentais pasižyminti Lietuva gali pasiūlyti inovatyvius sprendimus ir žinias mokslo srityje. Galime ne tik stiprinti dvišalį Lietuvos-Prancūzijos mokslininkų bendradarbiavimą, bet ir dirbti ties bendrais Europos projektais“, – atidarydamas renginį pabrėžė Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas.

   Pranešimus virtualiame seminare skaitė Fizinių ir technologijos mokslo, Lietuvos energetikos instituto mokslininkai ir atstovai, „Ignitis“ ekspertai. Seminare aptarti tyrimų branduolinės ir saulės energetikos srityse aspektai, kibernetinio saugumo klausimai bei išmaniųjų miestų projektai.

   Prie renginio organizavimo taip pat prisidėjo Lietuvos energetikos ministerija, Prancūzijos energetikos kompanijos Tyrimų ir plėtros centras, Lietuvos energetikos institutas, Fizinių ir technologijos mokslų centras. Renginyje taip pat dalyvavo Europos energijos tyrimų institutas ir Paryžiaus regiono fotoelektros institutas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1-50260.jpg

   Kovo 18 dieną Europos kosmoso agentūros (EKA) taryba galutinai pritarė, kad Lietuvai būtų suteikiamas asocijuotos narystės statusas. Lietuvai skirtoje ceremonijoje Paryžiuje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir naujasis EKA generalinis direktorius Josefas Aschbacheris.

   Atstovybių naujienos »
   2HKHTQ~C.JPG

   Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
   1.JPG

   Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   137334921_4051433494866979_1693433451498455275_o.jpg

   Sausio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   201204 Kaledos Lietuvos ambasados Paryziuje 850_5764 Photo Ludo Segers _2.jpg

   Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene ir Prelato Jono Petrošiaus lituanistine mokykla surengė Prancūzijos lietuvių Kalėdas.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_2883.jpg

   Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

   Dvišaliai santykiai »