Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Suvalkuose aptartos ugdymo lietuvių kalba perspektyvos

Sukurta 2021.04.23 / Atnaujinta 2021.04.23 14:56
   Suvalkuose aptartos ugdymo lietuvių kalba perspektyvos
   Suvalkuose aptartos ugdymo lietuvių kalba perspektyvos

   Balandžio 22 dieną Lietuvos Konsulato Seinuose  vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Suvalkų (Lenkija) miesto prezidentu Czesławu Renkiewicziumi.

   Ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva ir Lenkija turi daug bendrų interesų, todėl vyksta nuolatinis dialogas aukščiausiu lygmeniu. Kovo pabaigoje nuotoliniu būdu vyko  Lietuvos ir Lenkijos parlamentinės asamblėjos posėdis, kurio darbotvarkėje svarbiausias klausimas buvo sąlygų tautinių mažumų švietimui sudarymas.

   R. Motuzas atkreipė dėmesį, kad Suvalkuose praėjusių metų rudenį pradėjo veikti lietuviškas darželis, kuriame ugdoma per 20 vaikų. Norinčių jį lankyti būtų dar daugiau, tačiau Suvalkuose gyvenančių lietuvių šeimas jaudina tolesnio mokymosi lietuvių kalba galimybės. Todėl ambasadorius kartu su lietuvių bendruomenių lyderiais kreipėsi į C. Renkiewiczių, prašydami spręsti patalpų klausimą Lietuvių švietimo ir kultūros centro įkūrimui Suvalkuose.

   Susitikime dalyvavo Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė ir Suvalkų lietuvių vaikų darželio direktorė Jolanta Malinauskaitė-Viaktorienė, Vyskupo Antano Baranausko fondo valdybos pirmininkė Danutė Valukonytė, Seinų lietuvių ,,Žiburio“ mokyklos direktorius Algirdas Vaicekauskas ir konsulato Seinuose sekretorius Petras Maksimavičius.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 6 dieną į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau. Lenkijos ministras šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   4.jpg

   Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   20210520_113513.jpg

   Gegužės 20 dieną Lietuvos Respublikos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitikime su Lenkijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininke Ingrida Vaznelyte ir jos nare Rita Vaina aptarė pasirengimą artėjančiam XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui, kuris prasidės virtualiai birželio 19 d. Šis forumas šiemet turėjo įvykti Punske, tačiau dėl pandemijos sumanymas negali būti įgyvendintas. Bet pasaulio lietuvių jaunimas Punske ketina susirinkti 2022 m. vasarą.

   Atstovybių naujienos »

   Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

   Daugiašaliai santykiai »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_9167.jpg

   Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.

   Kultūros renginiai »