Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Suvalkuose aptartos ugdymo lietuvių kalba perspektyvos

Sukurta 2021.04.23 / Atnaujinta 2021.04.23 14:56
   Suvalkuose aptartos ugdymo lietuvių kalba perspektyvos
   Suvalkuose aptartos ugdymo lietuvių kalba perspektyvos

   Balandžio 22 dieną Lietuvos Konsulato Seinuose  vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Suvalkų (Lenkija) miesto prezidentu Czesławu Renkiewicziumi.

   Ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva ir Lenkija turi daug bendrų interesų, todėl vyksta nuolatinis dialogas aukščiausiu lygmeniu. Kovo pabaigoje nuotoliniu būdu vyko  Lietuvos ir Lenkijos parlamentinės asamblėjos posėdis, kurio darbotvarkėje svarbiausias klausimas buvo sąlygų tautinių mažumų švietimui sudarymas.

   R. Motuzas atkreipė dėmesį, kad Suvalkuose praėjusių metų rudenį pradėjo veikti lietuviškas darželis, kuriame ugdoma per 20 vaikų. Norinčių jį lankyti būtų dar daugiau, tačiau Suvalkuose gyvenančių lietuvių šeimas jaudina tolesnio mokymosi lietuvių kalba galimybės. Todėl ambasadorius kartu su lietuvių bendruomenių lyderiais kreipėsi į C. Renkiewiczių, prašydami spręsti patalpų klausimą Lietuvių švietimo ir kultūros centro įkūrimui Suvalkuose.

   Susitikime dalyvavo Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė ir Suvalkų lietuvių vaikų darželio direktorė Jolanta Malinauskaitė-Viaktorienė, Vyskupo Antano Baranausko fondo valdybos pirmininkė Danutė Valukonytė, Seinų lietuvių ,,Žiburio“ mokyklos direktorius Algirdas Vaicekauskas ir konsulato Seinuose sekretorius Petras Maksimavičius.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_9167.jpg

   Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.

   Kultūros renginiai »
   DSC_2893.JPG

   Gegužės 3 dieną vienoje iš pagrindinių Prahos (Čekija) aikščių atidaryta lauko paroda „Abiejų Tautų Respublika. Europos pirmosios konstitucijos istorija, skirta paminėti Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-ąsias metines.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   amb.jpg

   Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Nyderlanduose Vidmantas Purlys ir Marcinas Czepelakas atidarė bendrą parodą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms.

   Atstovybių naujienos »

   Informuojame, kad vasario 26 dieną buvo įvykdyta informacinė ataka prieš Lietuvos–Lenkijos santykius ir NATO karius. Melagingo pranešimo, kuris trumpai buvo pasirodęs viename iš lenkiškų portalų, taikiniu tapo Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Lenkijos politinė vadovybė bei JAV kariai.

   Naujienos »
   .

   Vasario 8 dieną,  pirmojo vizito Lenkijoje metu ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Witek ir užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

   Dvišaliai santykiai »