Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

URM pareiškimas dėl padėties Baltarusijos Respublikoje

Sukurta 2020.07.15 / Atnaujinta 2020.07.16 10:27

Esame suinteresuoti su Baltarusija plėtoti geros kaimynystės santykius, grindžiamus abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Tačiau tai priklauso ir nuo kaimyninės šalies valios ir veiksmų.

Atidžiai stebime prezidento rinkimų kampaniją. Paskutiniai įvykiai rinkimų kampanijos metu – selektyvus kandidatų į prezidentus registravimas, nauja represijų banga prieš pilietinę visuomenę, opoziciją, politinius oponentus ir kandidatus, nepriklausomą žiniasklaidą, tinklaraštininkus,  sulaikyti šimtai asmenų – kelia didelį susirūpinimą. Dabartiniai įvykiai rodo, kad Baltarusija vis labiau tolsta nuo demokratijos standartų.

Raginame Baltarusijos vadovybę užtikrinti konkurencingą rinkiminę aplinką, saugius, laisvus ir sąžiningus rinkimus, paleisti visus suimtuosius ir užtikrinti pagrindines laisves ir žmogaus teises. Besitęsiančios politiškai motyvuotos represijos, galimas naujų politinių kalinių skaičiaus augimas turės pasekmių tolesniems Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos santykiams. Taikūs, laisvi ir sąžiningi prezidento rinkimai paskatintų Baltarusijos demokratinę plėtrą, sustiprintų jos suverenitetą ir nepriklausomybę.

Baltarusijos vadovybė daug kartų viešai išsakė pasiruošimą įgyvendinti visas tarptautinių institucijų rekomendacijas, taip pat patvirtino savo sutikimą dėl Nacionalinio veiksmų plano dėl ES streso testų rekomendacijų įgyvendinimo tarptautinės peržiūros, tačiau iki šiol realios pažangos šioje srityje nėra. Raginame Baltarusiją bendradarbiauti su Europos Sąjunga branduolinės saugos ir aplinkosaugos srityje dėl atominės elektrinės projekto Astravo aikštelėje ir nepradėti skubotos atominės elektrinės eksploatacijos, bet nukreipti visų Baltarusijos institucijų pastangas į branduolinės saugos ir aplinkosauginių reikalavimų įgyvendinimą.

Būdami artimiausi Baltarusijos kaimynai, su nerimu stebime COVID-19 pandemijos situaciją Baltarusijoje ir suteikėme šaliai atitinkamą humanitarinę pagalbą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
unnamed (1).jpg

Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

Atstovybių naujienos »
DSC_2225.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
info covid 2.jpg

Baltarusijos Vyriausybės reikalavimu sumažinus Lietuvos diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje iki minimumo, nuo 2021 metų liepos 20 dienos Baltarusijoje vizos bus išduodamos tik išimtinais atvejais – Europos Sąjungos piliečių šeimų nariams, taip pat Baltarusijos piliečiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose ir dirbantiems Lietuvos įmonėse.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »