Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

URM pareiškimas dėl padėties Baltarusijos Respublikoje

Sukurta 2020.07.15 / Atnaujinta 2020.07.16 10:27

Esame suinteresuoti su Baltarusija plėtoti geros kaimynystės santykius, grindžiamus abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Tačiau tai priklauso ir nuo kaimyninės šalies valios ir veiksmų.

Atidžiai stebime prezidento rinkimų kampaniją. Paskutiniai įvykiai rinkimų kampanijos metu – selektyvus kandidatų į prezidentus registravimas, nauja represijų banga prieš pilietinę visuomenę, opoziciją, politinius oponentus ir kandidatus, nepriklausomą žiniasklaidą, tinklaraštininkus,  sulaikyti šimtai asmenų – kelia didelį susirūpinimą. Dabartiniai įvykiai rodo, kad Baltarusija vis labiau tolsta nuo demokratijos standartų.

Raginame Baltarusijos vadovybę užtikrinti konkurencingą rinkiminę aplinką, saugius, laisvus ir sąžiningus rinkimus, paleisti visus suimtuosius ir užtikrinti pagrindines laisves ir žmogaus teises. Besitęsiančios politiškai motyvuotos represijos, galimas naujų politinių kalinių skaičiaus augimas turės pasekmių tolesniems Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos santykiams. Taikūs, laisvi ir sąžiningi prezidento rinkimai paskatintų Baltarusijos demokratinę plėtrą, sustiprintų jos suverenitetą ir nepriklausomybę.

Baltarusijos vadovybė daug kartų viešai išsakė pasiruošimą įgyvendinti visas tarptautinių institucijų rekomendacijas, taip pat patvirtino savo sutikimą dėl Nacionalinio veiksmų plano dėl ES streso testų rekomendacijų įgyvendinimo tarptautinės peržiūros, tačiau iki šiol realios pažangos šioje srityje nėra. Raginame Baltarusiją bendradarbiauti su Europos Sąjunga branduolinės saugos ir aplinkosaugos srityje dėl atominės elektrinės projekto Astravo aikštelėje ir nepradėti skubotos atominės elektrinės eksploatacijos, bet nukreipti visų Baltarusijos institucijų pastangas į branduolinės saugos ir aplinkosauginių reikalavimų įgyvendinimą.

Būdami artimiausi Baltarusijos kaimynai, su nerimu stebime COVID-19 pandemijos situaciją Baltarusijoje ir suteikėme šaliai atitinkamą humanitarinę pagalbą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
URM foto 2.jpg

Sausio 20 dieną Vilniaus arkikatedroje buvo laikomos šv. Mišios skirtos humanisto ir leidėjo Pranciškaus Skorinos atminimui. Kartu paminėta ir pirmosios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) spausdintos knygos, kurią išleido P. Skorina, 500 metų sukaktis.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

NATO ir tarptautinis saugumas »
Random 1.jpg

Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Copy of Klauskite konsulo.png

Lapkričio 4 dieną Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »