Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

URM pareiškimas dėl priešinimosi visų formų diskriminacijai

Sukurta 2020.05.17 / Atnaujinta 2020.05.18 10:20

COVID-19 virusas atskleidė Lietuvos ir daugelio šalių visuomenių pažeidžiamumą ir išryškino iki tol egzistavusius iššūkius, kurie pandemijos metu tik dar labiau sustiprėjo. Šio viruso poveikį labiausiai pajuto pažeidžiami, diskriminuojami ir dažnai visuomenės užribin nustumti asmenys. Išvydome, kiek dar daug turime padaryti, norėdami užtikrinti lyčių lygybę, vyresnio amžiaus, asmenų su negalia, moterų ir vaikų teises, ir kiek daug problemų kyla dėl daugialypės diskriminacijos.

Šiandien minime Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją (International Day Against Homophobia, Transphobia and Biphobia), kurios proga dar kartą turime prisiminti, jog visi esame gimę lygūs ir laisvi. Tai yra esminis principas, kuris pirmiausia buvo įtvirtintas Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje ir esantis žmogaus teisių ir prigimtinio orumo šerdis. Tai yra pagrindinė nuostata, kuria turime vadovautis ir kovoje su COVID-19 pandemija. Šiandien labiau nei bet kada turime įsipareigoti, kad neleisime plisti neapykantos kalbai, kovosime ne tik su virusu, bet ir su neapykantos nusikaltimais ir visų formų diskriminacija.

Žmogaus teisės skirtos visiems, todėl jokie virusai, jokios aplinkybės, nėra pagrindas nusigręžti nuo žmogaus ir palikti jį visuomenės užribyje. Todėl kviečiame - laikykimės fizinio atstumo, o ne socialinės atskirties.