Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerija siekia atgaivinti sistemingą bendradarbiavimą su Lietuvos universitetais

Sukurta 2021.05.24 / Atnaujinta 2021.05.24 15:34
   Užsienio reikalų ministerija siekia atgaivinti sistemingą bendradarbiavimą su Lietuvos universitetais
   Užsienio reikalų ministerija siekia atgaivinti sistemingą bendradarbiavimą su Lietuvos universitetais

   Gegužės 24 dieną vyko nuotolinis Užsienio reikalų ministerijos (URM) ir Lietuvos universitetų atstovų susitikimas - diskusija, skirta ministerijos ir universitetų sistemingam bendradarbiavimui stiprinti. Užsienio reikalų ministrą susitikime atstovavo ir jo vardu kalbėjo viceministras Arnoldas Pranckevičius, diskusiją moderavo ministerijos kanclerė Inga Černiuk.

   Ministerija siekia atgaivinti gražias tradicijas turintį bendradarbiavimą su akademinėmis institucijomis, o taip pat ir pasirašyti naujas sistemingo bendradarbiavimo sutartis. Šiame renginyje dalyvavo vienuolikos universitetų ir Lietuvos Universitetų Rektorių Konferencijos atstovai. Susitikime pasisakė Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas prof. E. Valatka ir užsienio reikalų ministro patarėjas, amb. dr. Algimantas Rimkūnas, kurie pristatė abiejų pusių lūkesčius, o Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė, amb. dr. Irena Vaišvilaitė apžvelgė diplomatijos ir akademijos tarpusavio sąveikos galimybes.

   Diplomatijos ir akademijos bendradarbiavimas vyko ir tebevyksta įvairiomis formomis – profesoriai dalyvavo uždarose diskusijose užsienio politikos ir kitomis temomis, studentai atliko praktiką ministerijoje, užsienio pareigūnai skaitė paskaitas universitetuose ir kt.

   Viceministras A. Pranckevičius paminėjo ministerijos ir Vytauto Didžiojo universiteto kartu parengtą parodą „Kuriančiajai Lietuvos diplomatijai – 100“, kuri VDU rūmuose veikia jau penketą metų. Kitas pavyzdys – bendradarbiaujant su Klaipėdos universiteto istorikais, vykdomi Macikų lagerių istoriniai tyrimai – tai didelės apimties ir ilgalaikis projektas. Visuomenei būtų naudinga tokių bendrų projektų plėtra ir tąsa.

   Ministerijos kanclerė identifikavo kitas aktualias bendradarbiavimo sritis – tai informacinė apykaita, galimų partnerių ir tarpininkų paieškos, universitetų atliekami tyrimai, ekspertinės konsultacijos ir kt.