Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų viceministras susitiko su naujuoju Bolivijos ambasadoriumi

Sukurta 2016.06.06 / Atnaujinta 2016.06.06 11:52
  Užsienio reikalų viceministras susitiko su naujuoju Bolivijos ambasadoriumi

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas birželio 6 dieną priėmė naująjį Bolivijos ambasadorių Lietuvai Juaną Pablo Baldiviezo Chainą. Susitikime aptartos dvišalių santykių plėtros ir bendradarbiavimo daugiašaliuose forumuose galimybės.

  Pasak viceministro, svarbu skatinti Lietuvos ir Bolivijos žmonių tarpusavio ryšius. Geriausias būdas tai padaryti – pažinti vieni kitus per kultūrą. Susitikimo metu buvo pabrėžta, kad turizmo plėtra taip pat padėtų suartinti mūsų šalis. Bolivijos studentai pakviesti studijuoti Lietuvoje.

  Tą pačią dieną ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Tai antrasis Bolivijos ambasadorius, akredituotas Lietuvai, jis reziduoja Kopenhagoje.

  Diplomatiniai Lietuvos ir Bolivijos santykiai užmegzti 1994 m. sausio 12 d.

  Lietuvą ir Boliviją sieja ir vieno ryškiausių lietuvių išeivijos dailininkų Jono Rimšos asmenybė. 1937 m. pakviestas Bolivijos vyriausybės, J. Rimša nuvyko į šią šalį, kur įkūrė keletą meno mokyklų, jose dėstė ir kūrė. Už didelius nuopelnus Bolivijos kultūrai 1950 m. šios šalies vyriausybė apdovanojo J. Rimšą Andų Kondoro ordinu – garbingiausiu civiliniu šios šalies apdovanojimu, suteikė jam Bolivijos Garbės piliečio vardą, o šio dailininko paveikslus paskelbė Bolivijos nacionaliniu turtu.