Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Valstybinė geležinkelio inspekcija padės Ukrainai kelti geležinkelio paslaugų kokybę

Sukurta 2016.05.02 / Atnaujinta 2016.05.02 16:53
  Valstybinė geležinkelio inspekcija padės Ukrainai kelti geležinkelio paslaugų kokybę

  Europos Sąjungos delegacija Ukrainoje pranešė, kad ES Dvynių projektą „Parama Ukrainos infrastruktūros ministerijai kuriant sąlygas taikyti Europos geležinkelio transporto paslaugų rinkos modelį“ įgyvendins Ispanijos ir Lietuvos konsorciumas, kurio parengtas projektinis pasiūlymas buvo įvertintas geriausiai iš keturių pateiktų.

  Šioje atrankoje taip pat dalyvavo Prancūzija ir Italijos bei Portugalijos, Lenkijos bei Vokietijos konsorciumai.

  Lietuvos valstybinė geležinkelių inspekcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais iš Ispanijos dvejus metus bendradarbiaus su Ukrainos infrastruktūros ministerija kuriant konkurencingą geležinkelio rinką pagal ES standartus. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1,6 mln. eurų.

  Ukrainoje Lietuvos patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama, bendradarbiavimo per ES Dvynių programą apimtys nuolat auga. Šis ES Dvynių projektas – jau aštuntas Ukrainoje. Nuo 2010 metų Lietuvos ir Ukrainos institucijos dalyvavo ES Dvynių programos projektuose teismų efektyvumo,  komercinio kelių transporto saugos, žemės ūkio paskirties žemės rinkos, valstybinės sienos apsaugos srityse. Bendradarbiavimas ypač suintensyvėjo per paskutinius metus, nuo 2015 m. pradžios jis išsiplėtė į muitinės, sanitarijos ir fitosanitarijos, konkurencijos sritis. 2016 m. vasarį Lietuva kartu su Vokietija ir Lenkija laimėjo Dvynių programos atranką Ukrainos sienų valdymo strategijai kurti.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 64 Dvynių projektų atrankas už daugiau nei 52 milijonus eurų. Lietuvos įdirbis ES Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Random 1.jpg

  Vasario 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeiliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu ministrai sutarė dėl skubaus papildomos ES paramos paketo Ukrainai, besitęsiančios Rusijos karinės invazijos akivaizdoje. Ministrai taip pat aptarė būdus, kaip stiprinti Ukrainos ekonominį ir karinį atsparumą ir kaip sustiprinti – plėsti ES sankcijas Rusijai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  026 Ukrainos palaikymo renginys.JPG

  Vasario 26 dieną, Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dienos aštuntųjų metinių proga, Rusijai vykdant naują plataus masto agresiją prieš nepriklausomą, taikią ir demokratinę Ukrainą, Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos veiksmus ir tolesnį Ukrainos suvereniteto, nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo pažeidinėjimą ir reikalauja nedelsiant nutraukti karinius veiksmus bei išvesti Rusijos kariuomenę iš suverenios Ukrainos teritorijos.

  Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
  1.jpg

  Vasario 15 dieną vykusiuose susitikimuose Paryžiuje viceministras Arnoldas Pranckevičius aptarė Europos paramą Ukrainai ir bendrus ES veiksmus Rusijos agresijos akivaizdoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  Kai nėra kokio vizualo pranešimui (1020 × 700 px) (1200 × 643 px)(1).png

  Dėl galimų susisiekimo oro keliu trikdžių Užsienio reikalų ministerija primygtinai ragina Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius – nedelsiant išvykti iš šalies. Taip pat primename, kad šiuo metu galioja rekomendacija nevykti ir į Baltarusiją.

  Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »