Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius: ES ir JAV turi kartu reformuoti pasaulinę prekybos sistemą

Sukurta 2021.05.20 / Atnaujinta 2021.05.20 14:32
   Viceministras A. Pranckevičius: ES ir JAV turi kartu reformuoti pasaulinę prekybos sistemą
   Viceministras A. Pranckevičius: ES ir JAV turi kartu reformuoti pasaulinę prekybos sistemą

   Gegužės 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais. Taryboje itin daug dėmesio skirta pasaulinės prekybos sistemos stiprinimui, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reformai bei būtinybei ES ir JAV imtis lyderystės šiuose procesuose.

   Ministrų diskusijoje su JAV prekybos atstove Katherine Tai viceministras A. Pranckevičius pabrėžė, kad ES ir JAV prekybinės įtampos kyla ne dėl dvišalių problemų, o dėl to, kad neveikia pasaulinė prekybos sistema.

   „ES ir JAV turi sutelkti jėgas ir dirbti kartu, spręsdamos problemas, kurios pirmiausia kyla dėl Kinijos vykdomų prekybą iškraipančių veiksmų“, - sakė A. Pranckevičius.

   Lietuva taip pat parėmė Europos Komisijos planus artimiausiu metu kartu su JAV įsteigti transatlantinę Prekybos ir technologijų tarybą, kuri suteiks galimybę suvienyti ES ir JAV pastangas, kuriant pasaulinius technologinius standartus. „Geopolitinė lyderystė priklauso tiems, kurie taip pat lyderiauja technologinėje transformacijoje”, - pažymėjo A. Pranckevičius.

   Prekybos ministrai taip pat aptarė PPO reformą ir pasirengimą 2021 metų pabaigoje vyksiančiai PPO ministrų konferencijai. Savo viziją dėl konferencijos rezultatų ministrams pristatė PPO generalinė direktorė Ngozi Okonjo-Iweala.

   „Itin svarbu atgaivinti pagrindines PPO funkcijas – derybinę, ginčų sprendimo ir prekybos taisyklių įgyvendinimo priežiūros. Tačiau tai galime pasiekti tik bendru darbu su JAV“, - sakė viceministras ir pabrėžė, kad PPO reforma, konkurencinio neutralumo klausimai ir elektroninės prekybos taisyklės turėtų būti esminiai ES prioritetai, ruošiantis PPO ministrų konferencijai.

   Ministrai taip pat aptarė Tarybos išvadas dėl ES prekybos politikos peržiūros, pasiektą pažangą diskusijose dėl tarptautinės viešųjų pirkimų priemonės, prekybos apsaugos priemonių importuojamiems plieno produktams peržiūrą ir ES-Mercosur prekybos susitarimą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Print screen.JPG

   Birželio 14 dieną viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

   Daugiašaliai santykiai »
   2001 lithuania.jpg

   Prieš 20 metų, 2001 metų gegužės 31 dieną, Lietuva tapo Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) nare. Narystė organizacijoje ženkliai prisidėjo prie tarptautinės prekybos augimo: 2000-2020 metais prekių eksportas augo 7 kartus nuo 4,1 mlrd. eurų iki 28,6 mlrd. eurų, o importo augimas siekė beveik 5 kartus, nuo 6 mlrd. eurų iki 28,9 mlrd. eurų. Pastarųjų dvidešimties metų nacionalinės ekonomikos augimas yra puikus pavyzdys, kaip prekyba skatina ekonomikos vystymąsi.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius Briuselyje (Belgija) dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais.

   Daugiašaliai santykiai »
   Europos Sąjungos nuotrauka.jpg

   Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_8533.jpg

   Balandžio 29 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais. Susitikime diskutuota dėl būsimos Europos vystomojo bendradarbiavimo finansinės architektūros, aptarti veiksmai ir priemonės institucinės sąrangos tobulinimui.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »