Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui

Sukurta 2021.04.15 / Atnaujinta 2021.04.15 14:19
   Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui
   Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui
   Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui
   Viceministras A. Pranckevičius padėkojo Turkijai už paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui

   Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

   Susitikimo metu viceministras A. Pranckevičius pasidžiaugė nuolat stiprėjančiais Lietuvos ir Turkijos ryšiais, ypač sėkmingu bendradarbiavimu NATO ir oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Viceministras pabrėžė, jog Lietuvos Vyriausybė palaiko Turkijos siekį žengti europinės integracijos keliu ir pasidžiaugė pastaruoju metu sustiprėjusiomis Turkijos ir ES pastangomis suintensyvinti dvišalį bendradarbiavimą.

   „Šiuo metu Europai iškilusių saugumo iššūkių kontekste labai vertiname Turkijos vaidmenį, taip pat ir jai tenkančios atsakomybės už taikos ir stabilumo regione išsaugojimą. Europos Sąjungą ir Turkiją sieja daugybė abipusių ryšių ir bendrų interesų, todėl Lietuva nuosekliai remia pozityvios ir abejoms pusėms naudingos darbotvarkės plėtojimą, grįstą aiškiais principais, vertybėmis ir pagarba žmogaus teisėms“, - pabrėžė A. Pranckevičius.

   Viceministras išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos veiksmų kurstant įtampą prie Ukrainos sienų ir pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė privalo pasmerkti Maskvos provokacijas. Jis padėkojo Turkijai už aiškią paramą Ukrainos suverenumui bei jos teritoriniam integralumui, išreikštą neseniai vykusio Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio vizito Ankaroje metu.

   Susitikimo metu taip pat buvo aptarta situacija Viduržemio jūros regione, pabrėžtas Turkijos vaidmuo, teikiant prieglobstį daugiau nei 4 mln. Sirijos pabėgėlių, bei būtinybė toliau stiprinti ES ir Turkijos susitarimą dėl migracijos, o esant poreikiui – ir išplėsti jo apimtis. 

   A. Pranckevičius pozityviai įvertino Turkijos pastangas atkurti tiesioginį dialogą su Graikija dėl ginčytinų klausimų Egėjo ir Pietrytinėje Viduržemio jūros dalyje. „Mes raginame kuo greičiau spręsti šį įsisenėjusį ginčą tarp dviejų kaimynių, kurios abi yra artimos Lietuvos sąjungininkės NATO“, - kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų viceministras.

   Susitikimo metu sutarta toliau stiprinti verslo ryšius ir gilinti šalių ekonominį bendradarbiavimą. Aptartos ir galimybės skatinti turizmą, kai įsibėgės masinė vakcinacija ir įsigalios ES žaliasis skaitmeninis sertifikatas.

   „Turkija jau seniai yra viena populiariausių Lietuvos poilsiautojų krypčių. Tačiau galime pažinti vieni kitus dar geriau. Ypač svarbu stiprinti Turkijos ir Lietuvos universitetų bendravimą, studentų ir dėstytojų mainus bei bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityje“, – pabrėžė A. Pranckevičius

   Turkijos užsienio reikalų viceministras pasidžiaugė Lietuvos iniciatyva 2021 metus paskelbti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Taip pat aptarti ir šiais metais planuojami su tuo susiję renginiai.

   Lietuvos ir Turkijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 metų rugsėjo 3 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-4c256d87ec3bb458695d92329b2b81ca-V.jpg

   Balandžio 30 dieną Severodonecko mieste Rytų Ukrainoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Robertą Gabulą pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Severodonecke pareigas.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG-20210415-WA0006.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

   atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

   siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

   suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

   Daugiašaliai santykiai »
   004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

   Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

   Daugiašaliai santykiai »
   210414e-004.jpg

   Balandžio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir  krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo neeiliniame nuotoliniame NATO užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »