Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Random 8.jpg

Gruodžio 1 dieną į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas. Jam įteikta nota, skelbianti vieną Rusijos ambasados darbuotoją nepageidaujamu asmeniu (PNG – persona non grata) Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu. Rusijos ambasados darbuotojui nurodyta išvykti iš Lietuvos per penkias dienas.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje, skirtoje blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Irane aptarti, ypač dėl grubiai pažeidžiamų moterų ir vaikų teisių.

Daugiašaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
mini2.jpg

Lapkričio 23 dieną Vilniaus Rotušėje pažymėtos 20-osios Lietuvai duoto JAV saugumo pažado metinės. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikinimo kalboje teigė, kad JAV duotas saugumo pažadas Lietuvai bei atvirų NATO durų politika įkvėpė ir stiprino Lietuvą. Dabar, anot ministro, metas kuo plačiau atverti širdis ir duris kitoms šalims, einančioms euroatlantinės integracijos keliu.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »

Šiandien, spalio 16 dieną, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai išplatino bendrą pareiškimą, raginantį ES, drauge su tarptautiniais partneriais, padėti Ukrainai įsteigti Specialų tribunolą. Šis tribunolas tirtų agresijos nusikaltimą, užpildytų šiuo metu egzistuojantį teisinį vakuumą ir užtikrintų Rusijos atskaitomybę prieš Ukrainą.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia rugsėjo 30 dieną Rusijos Prezidento paskelbtą neteisėtą sprendimą aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, kurių dalys yra laikinai okupuotos Rusijos.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
signal-2022-09-22-195741_002.jpeg

Ministro G. Landsbergio pasisakymas Baltijos šalių vardu JT Saugumo Tarybos susitikime 2022 metų rugsėjo 22 dieną.

JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
DSC_7043.jpg

Ministro pasisakymas Lietuvos ambasadorių suvažiavimo metu 2022 metų rugpjūčio 29 dieną

Beprecedenčių iššūkių metai

Kai buvusio britų premjero Haroldo Macmillano jaunesnis kolega paklausė, kas jam, kaip premjerui, kėlė didžiausių sunkumų, jis atsakė: „Events, my dear boy, events.“ Įvykiai, kurie patys, neprašyti ateina iš išorės.

Kalbos, pareiškimai »

Minėdami „Liublino trikampio“ ‒ trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos politinio, ekonominio ir socialinio bendradarbiavimo iniciatyvos ‒ antrąsias metines,

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
IMG_9904.jpg

Birželio 27 – liepos 1 dienomis Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbe dalyvaujanti Lietuva pasisakė dialoguose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, neigiamo dezinformacijos poveikio žmogaus teisėms, smurto prieš moteris ir mergaites klimato kaitos kontekste, augančio skurdo klausimais bei skubiai surengtuose debatuose dėl moterų ir mergaičių padėties Afganistane pasisakė. Šią savaitę surengtas paraštinis renginys klimato kaitos ir neįgaliųjų teisių tema bei neformali diskusija su Rusijos žmogaus teisių gynėjais.

Atstovybių naujienos » Kalbos, pareiškimai »
0628 Viceministras M. Adomėnas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė dėl neigiamos dezinformacijos įtakos žmogaus teisėms JT Žmogaus teisių taryboje.jpeg

Birželio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 50-osios sesijos metu vykusioje aukšto lygio diskusijoje dėl neigiamos dezinformacijos įtakos žmogaus teisėms.

Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
2 (2).jpeg

Birželio 20-24 dienomis Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbe dalyvaujanti Lietuva pasisakė smurto prieš moteris ir mergaites, teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo, teisės į švietimą, klimato kaitos ir migrantų teisių klausimais, įskaitant ir Rusijos agresijos Ukrainoje kontekste bei dalyvavo paraštiniuose renginiuose.
 

Atstovybių naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Aut. Gabrielius Landsbergis, užsienio reikalų ministras

Neoficialus vertimas

Originalus tekstas anglų kalba.

Vos prieš kelias dienas grįžau iš savo antrosios nuo karo pradžios kelionės po Ukrainą. Važiuodamas į Kyjivą ir atgal, neišvengiamai praleidau daug ilgų valandų žvelgdamas pro traukinio langą į, regis, begalinius juodos dirbamos žemės plotus, kuriuose, nepaisant karo, pradėjo želti nauji žali pavasariniai pasėlių daigai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »

Reaguodama į šiandien, gegužės 6 dieną, Niujorke Rusijos organizuojamą neformalų susitikimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos Arria formate, Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad šį renginį vertina kaip Rusijos eilinį cinišką bandymą skleisti melą apie jos pačios pradėtą ir vykdomą karą prieš Ukrainą.

JT Saugumo Taryba » Kalbos, pareiškimai »
Daugiau naujienų