linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Informacinės sesijos

Sukurta 2019.10.21 / Atnaujinta 2019.11.06 13:01

 

ARTIMIAUSIA INFORMACINĖ SESIJA - LAPKRIČIO 28 D.

Lapkričio 28 d. 19 val. Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kviečia dalyvauti informacinėje sesijoje, kurios metu kvalifikuotas teisininkas atsakys į piliečiams aktualius klausimus dėl ES nuolatinio gyventojo statuso programos/Nuolatinio gyventojo statuso ir nenuolatinio gyventojo statuso (angl. EU Settlement Scheme/Settled and Pre-settled Status).

Renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Renginio vieta: Lituanica Beckton Restaurant/ 4c Beckton Retail Park, Alpine Way, London E6 6LA

Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius yra ribotas. Jei dalyvauti negalėsite, maloniai prašytume atšaukti savo registraciją, taip sudarant galimybę dalyvauti kitiems.

Galite užsiregistruoti čia

 


 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Gyvenu JK ir turiu nuolatinio gyventojo statusą. Jeigu mano tėvai ateityje nori gyventi JK, ar jie turi gauti išankstinio nuolatinio gyventojo (prie-settled) statusą dabar, ar jį bus įmanoma gauti vėliau?

Jei žmogus negyveno JK iki 2019 m. spalio 31 d., „nesusitarimo“ (no-deal) atveju, jis turi galimybę pateikti prašymą dėl nuolatinio gyventojo statuso JK iki 2022 metų kovo mėnesio. Taip pat, pasitraukimo (withdrawal) atveju, jei iki 2019 spalio 31 d. žmones siejo giminingas ryšys (pavyzdžiui - tėvai), šie žmonės gali atvykti gyventi į JK bet kuriuo metu, užpildžius atitinkamus dokumentus.

Kokiais atvejais gali būti panaikintas nuolatinio gyventojo statusas? Ar statusas bus panaikintas, jeigu neatnaujinsiu asmeninės informacijos (tel. numerio, el. pašto)?

Nuolatinio gyventojo statusas gali būti panaikintas tik tuo atveju, jei žmogus įvykdė nusikaltimą arba daugiau nei 5 metus gyvena už JK ribų.

Ar po Brexit keliaujant į Jungtinę Karalystę užteks turėti Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybės kortelę, ar bus reikalinga viza?

ES piliečiai, atvykstantys po spalio 31 d., galės patekti į JK tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir dabar. JK vyriausybė teigia, kad nacionalinių asmens tapatybės kortelių naudojimas bus laipsniškai nutrauktas 2020 m. (tikslus terminas kol kas nežinomas). 

Kaip darbdavys / gyvenamojo būsto nuomotojas atskirs ES piliečius, kurie atvyko iki spalio 31 d. ir dar nepateikė prašymo dėl nuolatinio gyventojo (settled) statuso, nuo ES piliečių, kuris atvyko po šios datos, „nesusitarimo“ (no-deal) atveju?

Darbdavys ar nuomotojas negali reikalauti pateikti savo statuso iki 2020 metų gruodžio mėnesio.

Pastaruosius 20 metų gyvenu JK, mokėjau mokesčius. Kodėl turiu pildyti dokumentus dėl nuolatinio gyventojo (settled) statuso?

Jei esate ES pilietis, gyvenantis JK, ir norite apsaugoti savo buvimo JK teisę, turite kreiptis dėl nuolatinio gyventojo (settled) statuso.

Jeigu JK gyvenote 5 ar daugiau metų, turėtumėte kreiptis dėl nuolatinio gyventojo (settled) statuso.

Jeigu JK gyvenote mažiau nei 5 metus, turėtumėte kreiptis dėl išankstinio nuolatinio gyventojo (pre-settled) statusą.

Jei mano vaikai turi Jungtinės Karalystės pilietybę, ar jiems reikės vizos norint keliauti į Lietuvą po Brexit?

Ne, viza jiems nebus reikalinga.

Naujienlaiškio prenumerata