*alt_site_homepage_image*
lt
Užsienio reikalų ministerija plečia grįžtantiesiems į Lietuvą aktualios informacijos sklaidą Įkelta 2024-05-29 Užsienio reikalų ministerija, atliekanti diasporos politikos koordinavimo funkciją, plečia informacijos, skirtos Lietuvos Respublikos piliečiams ir lietuvių kilmės asmenims, gyvenantiems užsienyje ir planuojantiems grįžti, atvykti į Lietuvą ar jau grįžusiems, pasiekiamumą. 
G. Landsbergis susitikime su Moldovos kolega pabrėžė Lietuvos paramą Moldovos kelyje į ES Įkelta 2024-05-28 Gegužės 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis priėmė su darbo vizitu atvykusį Moldovos Respublikos ministro pirmininko pavaduotoją, užsienio reikalų ministrą Mihai Popsoi. Susitikime kalbėtasi apie Moldovos pasirengimą pradėti derybas dėl Europos Sąjungos narystės, saugumo iššūkius regione, taip pat aptarti dvišaliai Lietuvos ir Moldovos santykiai.
G. Landsbergis įteikė diplomatijos žvaigždes ES diplomatams: „Šiandien kaip niekad svarbu kalbėti bendra –... Įkelta 2024-05-28 Briuselyje Lietuvos diplomatijos vadovas įteikė garbės ženklus „Lietuvos Diplomatijos žvaigždė“ Europos Sąjungos išorinių veiksmų tarnybos (EIVT)  Generalinio sekretoriaus kabineto vadovui Mario Massimo Santoro ir Civilinio planavimo ir vykdymo pajėgumų (CPCC)  vykdančiajam direktoriui Stefano Tomat.
G. Landsbergis: „Turime kuo greičiau pradėti iš įšaldyto Rusijos turto gautų nenumatytųjų pajamų naudojimą karinėms... Įkelta 2024-05-27 Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kuriame buvo svarstomi su Rusijos agresija prieš Ukrainą bei padėtimi Artimuosiuose Rytuose susiję klausimai.
G. Landsbergis Briuselyje: priimant sprendimus nereikia gąsdintis, kaip Rusija reaguos į vieną ar kitą ES veiksmą Įkelta 2024-05-27 Šiandien, gegužės 27 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kuriame svarstomi su Rusijos agresija prieš Ukrainą bei padėtimi Artimuosiuose Rytuose susiję klausimai.
Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje Įkelta 2024-05-26 Gegužės 27 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatomos diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir padėtį Artimuosiuose Rytuose.
Europos Tarybos Ministrų komiteto pirmininkas G. Landsbergis: Rusija kariauja ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš mūsų... Įkelta 2024-05-24 Gegužės 24 dieną Seime užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kaip Europos Tarybos Ministrų komiteto (ETMK) pirmininkas pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ir programą Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) Nuolatiniam komitetui. Tai tradicinis išvažiuojamasis posėdis pirmininkaujančioje ETMK valstybėje.
Lietuvos ambasadorius Paryžiuje: turime vis daugiau partnerių, pasiryžusių telktis kovai su dezinformacija Įkelta 2024-05-23 Gegužės 23 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje įvyko aukšto lygio diskusija „Kova su dezinformacija ir užsienio šalių kišimusi“, kurią ambasada organizavo kartu su Europos Komisija, tarptautine nevyriausybine organizacija „Reporteriai be sienų“ ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu.
Viceministras S. Šatūnas susitikime su Trakų rajono mokiniais: derėdamiesi dėl Lietuvos narystės ES, galvojome apie... Įkelta 2024-05-29 Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį, užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas apsilankė Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje ir Trakų r. Onuškio Donato Malinausko pagrindinėje mokykloje. Viceministras pravedė pamokas-diskusijas apie Europos Sąjungą, narystės naudą Lietuvos regionams ir kitas aktualias temas.
Įkelta 2024-05-28 Gegužės 27-28 dienomis Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) būstinėje įvyko nelegalaus kultūros vertybių įvežimo, išvežimo ir nuosavybės teisės perdavimo uždraudimo priemonių konvencijos komiteto dvyliktoji sesija. Sesijos metu Prancūzija, Lietuvos ir kitų 37 bendraminčių valstybių vardu, padarė pareiškimą dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą atskaitomybės.
Įkelta 2024-05-25 Gegužės 24 dieną Islamabade užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su Pakistano užsienio reikalų sekretoriumi Syrus Gazi, bei kartu su Pakistano užsienio sekretoriaus pavaduotoju Europai Shafqat Ali Khan vadovavo septintosioms dvišalėms politinėms konsultacijoms. Politinių konsultacijų metu aptarti dvišaliai diplomatiniai, parlamentiniai, ekonominiai, prekybos, konsuliniai santykiai, migracijos...
Įkelta 2024-05-25 Gegužės 24 dieną Paryžiuje surengta Jacques Delors instituto metinė konferencija „Europos Parlamento rinkimai: iššūkiai ir perspektyvos“. Tai kartu buvo ir baigiamasis Jacques Delors instituto organizuojamos akademijos „Mūsų Europa“ šių metų renginys.
Įkelta 2024-05-24 Gegužės 23–24 dienomis darbinio vizito Kyjive metu Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas pakartojo tvirtą Lietuvos paramą Ukrainai bei jos pasirinktam eurointegraciniam keliui. 2024 metais Lietuva skirs 300 tūkst. eurų vertės techninės paramos projektui, kuriuo bus stiprinamas Ukrainos viešasis sektorius ir bus padedama pasiruošti artėjančių derybų dėl narystės Europos Sąjungoje pradžiai.
Įkelta 2024-05-23 Gegužės 23 dieną darbinio vizito Palestinoje metu Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento direktorė Rasa Kairienė ir delegacija susitiko su Palestinos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministru Dr. Wael Zakout bei Palestinos Telekomunikacijų, IT ir verslo skatinimo ministru Dr. Abdel Razzak Natsheh.
Įkelta 2024-05-23 Gegužės 23 dieną Lietuvos ambasadorius Rumunijoje ir Bulgarijos Respublikai Artūras Žurauskas dalyvavo Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacijos surengtoje dviejų dienų konferencijoje „Priklausomumo dinamika: namų ir tėvynės tyrinėjimai Skandinavijoje ir Baltijos jūros regiono šalyse“.
Įkelta 2024-05-23 Gegužės 22 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje buvo atidaryta Aurelijos Althoffer Auros tapybos paroda „Splendeur ordinare“. Parodą inauguravo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvaujant parodos autorei ir kuratorei Neringai Miller.
Įkelta 2024-05-23 Gegužės 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo dvišalėse politinėse konsultacijose su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų ministerijos delegacija Abu Dabyje.
Įkelta 2024-05-22 Gegužės 22 d. Ramaloje (Palestina) pradėtas įgyvendinti naujas Europos Komisijos finansuojamas Dvynių projektas „Aplinkos ir klimato kaitos aspektų integravimas į nacionalines vystymosi strategijas ir politiką“.