URM informacija keliaujantiems

Sukurta 2020.02.28 / Atnaujinta 2020.07.03 10:11

Kelionių rekomendacijos nuolat atnaujinamos Keliauk.urm.lt      |      Naudingi kontaktai      |     Žemėlapis

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas  +370 5 236 2444      |     WhatsApp: +370 6 998 3537     |      el.paštas:     [email protected]

Vyriausybė priėmė sprendimą atšaukti karantiną nuo 2020 m. birželio 16 d. 24.00 val., tačiau liko galioti paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Lietuvoje liko galioti trečias (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygis.

Su COVI-19 susijusiais ribojimais nuo 2020 m. birželio 17 d. galite susipažinti čia: https://bit.ly/30HADdo

Nuo 2020 m. birželio 17 d. iki 2020 m. liepos 16 d. pratęsta laikina vidaus sienos kontrolė ir taikomas reguliarių skrydžių ir keltų atvykimo į Lietuvą iš paveiktų šalių ribojimas (paveiktos šalys, kuriose suminis 14 dienų sergamumo rodiklis didesnis nei 25 atvejai 100 000 gyventojų). Iš šiame paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji bei turintieji leidimą priskiriami turėjusiems sąlytį ir jiems privaloma 14 dienų izoliacija. Užsieniečiai iš šių šalių į Lietuvą atvykti gali tik išimtiniais atvejais.

Užsieniečiams iš EEE valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės galioja kitas sąrašas, kuris taip pat nuolat atnaujinamas.

 • Patikrinimai vykdomi oro uostuose, Klaipėdos jūrų uoste ir išorinės ES sienos su Baltarusija ir Rusija kirtimo punktuose (5 punktai)
 • Atvykstančiųjų kontrolė sienos kirtimo punktuose
  • Iš paveiktų šalių (išorinė ES siena su Baltarusija ir Rusija (5 punktai) ir keltas iš Švedijos Klaipėdos jūrų uoste):
   • temperatūros matavimas
   • privalomas keleivio kortelės užpildymas per 48 val., registruojantis elektroniniu būdu arba užpildant popierinę formą
   • visiems rekomenduojama izoliacija 14 d.
   • galimybė gauti nedarbingumą, jei sutinkama su privaloma izoliacija
  • Iš kitų, t.y. nepaveiktų šalių atvykstantiems asmenims jokie ribojimai netaikomi. Jie informuojami ir konsultuojami, kaip elgtis, jei pasireikštų simptomai.
  • Keleivių kontrolė vykstant per vidaus ES sienas (Latvija, Lenkija) nevykdoma.

Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

„Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 20:00 val. kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963). 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai (+370 6 187 9984) darbo dienomis konsultuoja nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.) Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl valstybės sienos kirtimo karantino metu: http://pasienis.lt.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimti sprendimai dėl situacijos valdymo ir kita informacija apie padėtį šalyje yra pateikta čia.

Visi Operacijų vadovo sprendimai čia.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

COVID-19 FONDAS


 

Informacija apie sąlygas norintiems grįžti ar atvykti į Lietuvą iš nurodytų šalių

Patvirtintas šalių sąrašas, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija (COVID-19) rodiklis yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų. Iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji per 24 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Tokiems asmenims privaloma 14 dienų izoliacija, net jeigu per paveiktą šalį jie vyko tranzitu.

Užsieniečiams iš EEE valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės galioja kitas sąrašas, kuris taip pat nuolat atnaujinamas.

 • Jeigu grįžtate ar atvykstate iš šalies, įskaitant tranzitu, kurioje sergamumo rodiklis yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų ir šalis yra paveiktų šalių sąraše, 14 dienų izoliacija yra privaloma, taip pat privaloma ne vėliau kaip per 24 val. nuo atvykimo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre užpildant formą. (šalys nurodytos žemėlapyje apačioje)
 • Jeigu grįžtate ar atvykstate iš šalies, kurioje sergamumo rodiklis yra didesnis nei 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų, tačiau neviršija 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų, 14 dienų izoliacija yra rekomenduojama nuo grįžimo ar atvykimo dienos (šalys nurodytos žemėlapyje apačioje)
 • Jeigu grįžtate ar atvykstate iš šalie, kurioje sergamumo rodiklis yra mažesnis nei 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų, rekomenduojama laikytis bendrųjų COVID-19 infekcijos prevencijos priemonių.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos keliaujantiems