URM informacija keliaujantiems

Sukurta 2020.02.28 / Atnaujinta 2020.06.02 11:10

Kelionių rekomendacijos nuolat atnaujinamos Keliauk.urm.lt      |      Naudingi kontaktai

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas  +370 5 236 2444      |     WhatsApp: +370 6 998 3537     |      el.paštas:     [email protected]

Lietuvoje nuo 2020 kovo 16 d. 00 val. iki birželio 16 d. 24 val. yra įvestas karantinas.

Daugiau informacijos dėl COVID-19, karantino režimo ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

„Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsulacijos gyventojams 8:00 - 23:00 kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963). 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 6 187 9984) darbo dienomis konsultuoja nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.) Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl valstybės sienos kirtimo karantino metu: http://pasienis.lt.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimti sprendimai dėl situacijos valdymo ir kita informacija apie padėtį šalyje yra pateikta čia.

Visi Operacijų vadovo sprendimai čia.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

COVID-19 FONDAS


 

Piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registracija atstovybėse baigta 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku. Jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite Keliauk.urm.lt.
 


 

Informacija apie šalis ir privalomą izoliaciją grįžus

DĖMESIO! Lietuvos piliečiai į Lietuvą yra įleidžiami, nesvarbu, iš kokios valstybės jie atvyksta. Valstybių sąrašą, iš kurio atvykus privaloma izoliacija (tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsieniečiams), nustato ir kiekvieną pirmadienį skelbia valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas. Žemiau pateiktame žemėlapyje rasite pagal šį sąrašą parengtą informaciją, iš kurių valstybių šiuo metu užsieniečių atvykimas į Lietuvą draudžiamas, o taip pat privalomos izoliacijos reikalavimus pagal šalis, iš kurių atvykstama (taikoma tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsieniečiams).

Ar asmeniui reikės izoliuotis grįžus iš užsienio, priklausys nuo pirminio asmens kelionės taško. Asmuo, vykdamas iš šalies, iš kurios atvykus į Lietuvą privaloma izoliacija nėra reikalinga, keliavo per kitas šalis, kuriose sergamumas yra aukštas, bet nebuvo sustojęs, turi savo kelionės pradžios tašką įrodantį dokumentą. Daugiau informacijos - www.koronastop.lt